انفجار در منطقه الدرازو / انفجارها در همه کشورها ادامه دارد

وزارت کشور بحرین از کشته شدن یک نیروی امنیتی و زخمی شدن دو تن دیگر طی انفجاری در منطقه الدراز واقع در غرب منامه خبر داد.

 انفجار در منطقه الدراز

به نقل از سایت شبکه المنار، وزارت کشور بحرین در صفحه توئیتر خود اعلام کرد، در پی این انفجار وزارت کشور تدابیر امنیتی خود را افزایش داد در حالی که منطقه شاهد تدابیر امنیتی شدیدی از یک ماه پیش و بسته بودن همه راه‌های منتهی به محله الحیدریه در شرق منطقه الدراز است. منطقه الحیدریه محل زندگی آیت‌الله عیسی قاسم، رهبر معنوی شیعیان بحرین است.

این منطقه شاهد استقرار گسترده نیروهای نظامی در همه گذرگاه‌ها و محله‌های مسکونی است همچنین تنها راه ورود به منطقه الدراز از طریق مراکز ایست بازرسی ممکن است که در آنجا ده‌ها خودروی زرهی و نظامی مستقر هستند اما خودروهای زرهی و نظامی محله الحیدریه را بسته‌اند.

غالباً وزارت کشور درباره حوادث پیچیده و مبهم بیانیه صادر کرده و بدون ارائه جزئیات یا تحقیقات شفاف و روشن می‌گوید که عناصرش در این انفجارها و حوادث کشته شده‌اند. این در حالی است که سازمان‌های حقوقی داخلی و بین‌المللی خواستار تشکیل کمیته‌های تحقیقاتی مستقل و بی‌طرف به ویژه با تکرار این نوع حوادث مبهم و مشکوک هستند.

گروه‌های ملی دموکرات مخالف در بحرین نیز هر گونه خشونت از سوی هر طرفی را محکوم کرده و بر پایبندی به اصول سند “بدون خشونت” تاکید می‌کنند.

این گروه‌ها خواستار تغییر فوری به سمت دموکراسی در راستای مجموعه خواسته‌های مطرح شده در سند منامه هستند که برای پایان دادن به بحران کنونی مطرح شده است.

 

گردآوری: گروه خبر GapIno

منبع: isna.ir

 

گرد آوری : GapIno

عضویت در کانال تلگرام گپینو

این خبر را به اشتراک بگذارید :